صفحه اصلي   تماس با ما   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


در دانشگاه باقرالعلوم(ع) تاکید شد:


لزوم مشاکت اساتید این دانشگاه در کرسی های نظریه پردازی و ترویجی


حجت الاسلام والمسلمین دکتر خسروپناه در جمع اعضای هیئت علمی دانشگاه باقرالعلوم(ع) ضمن معرفی هیأت حمایت از کرسی­ های نظریه­ پردازی از ایشان درخواست کرد، در برگزاری کرسی­ های نظریه ­پردازی مشارکت فعال داشته باشند.
به گزارش روابط عمومی دبیرخانه هیأت حمایت از کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره،جلسه آشنایی با هیأت حمایت از کرسی های نظریه پردازی در دانشگاه باقرالعلوم برگزار گردید. در ابتدای جلسه دکتر ستوده معاونت پژوهش دانشگاه ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و خوش آمدگویی به آقایان دکتر خسروپناه و دکتر اسماعیلی، به ظرفیت علمی، رشته­ های بدیع و اساتید توانمند دانشگاه اشاره کرده و آمادگی دانشگاه برای همکاری در برگزاری کرسی ­های ترویجی و کرسی­ های نظریه­ پردازی را اعلام کرد.
سپس دکتر خسروپناه ضمن تبریک اعیاد شعبانیه به معرفی هیأت حمایت از کرسی­ های نظریه­ پردازی پرداخت و عنوان کردهیئت حمایت از کرسی­ های نظریه­ پردازی یکی از مراکز اقماری شورای عالی انقلاب فرهنگی است که مصوبات آن مصوبات شورا تلقی می شود و شامل شخصیت­ های حقیقی و حقوقی است.
وی ادامه داد: فعالیت ­های هیئت پسینی است و از نظریه ­های موجود پس از عرضه حمایت خواهد شد. حمایت­ ها هم شامل حمایت مادی و معنوی و اجتماعی است.
دکتر خسروپناه ادامه داد: از مشارکت کنندگان و نظریه پردازان حمایت حقوقی نیز خواهد شد. علاوه بر امتیاز فرهنگی که قبلا بود، امتیاز پژوهشی نیز لحاظ شده و این امتیاز پژوهشی در ارتقاء اساتید در نظر گرفته می شود. علاوه برآن به جشنواره فارابی معرفی شده و نظریه به اسم استاد ثبت خواهد شد.
دبیر هیأت حمایت از کرسی های نظریه پردازی بیان کرد: کرسی ­ها دو گونه ­اند ۱- کرسی نظریه­ پردازی۲- کرسی های ترویجی.کرسی ­های ترویجی با تصویب مراکز و دانشگاه ­ها قابل اجراست و هیئت حمایت گواهی می دهد ولی کرسی­ های نظریه­ پردازی باید در کمیته مربوطه بررسی و تایید شود و سپس اجرا گردد.
حجت الاسلام خسروپناه ادامه دادکرسی ­های ترویجی سهل تر است و با هدف زمینه ­سازی برای  نظریه­ پردازی راه ­اندازی شده است.
دبیر هیأت حمایت از کرسی های نظریه پردازی تصریح کرد: نظریه­ های پذیرفته شده همراه با نقد و داوری تبدیل به کتاب می شود. اصل نظریه هم از طریق انتشارات سمت به عنوان کتاب درسی قابل چاپ خواهد بود.

حجت الاسلام خسروپناه در پایان از استادان و هیئت رئیسه دانشگاه خواست با توجه به حضور اساتید توانمند و رشته­ های خاص دانشگاه باقرالعلوم(ع) در اجرای کرسی ­های نظریه­ پردازی و ترویجی فعال شود.
 در پایان جلسه نیز دکتر اسماعیلی گزارشی آماری از فعالیت دانشگاه ­ها و مراکز علمی فعال در زمینه نظریه­ پردازی ارائه کرد. 
كد خبر:39865
منبع خبر:روابط عمومی دبیرخانه هیأت حمایت از کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره
تاريخ خبر:1396/02/30


پیوست