صفحه اصلي   تماس با ما   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


جلسه شورای تخصصی علوم رفتاری برگزار شد


جلسه شورای تخصصی علوم رفتاری در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه هیأت حمایت از کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره جلسه شورای تخصصی علوم رفتاری به ریاست دکتر غلامعلی افروز برگزار شد.

بنا به این گزارش در ابتدای این جلسه گزارشی از اقدامات انجام شده دبیرخانه هیأت حمایت از جمله، برگزاری همایش منطقه ای کرسی های نظریه پردازی، برگزاری اجلاسیه های تخصصی و ترویجی، برگزاری کارگاه های آموزشی در دانشگاه های مختلف و سایر برنامه های گفتمان سازی توسط دبیر شوراهای تخصصی ارائه شد.
در ادامه جلسه دکتر غلامعلی افروز با بیان اینکه نظریه پردازی در حوزه علوم رفتاری باعث تحول فرهنگ و رفع معظلات اجتماعی خواهد شد گفت: اساتید حوزه علوم رفتاری باید تلاش کنند تا با ورود به حوزه نظریه پردازی، به آسیب های اجتماعی حاضر در جامعه راه حل دهند.
افروز ادامه داد: در مباحث اقتصادی نیز علوم روانشناسی اقتصاد در دانشگاه های معتبر وجود دارد که بر اساس آن سیاستهای اقتصادی دولتها گرفته می شود. نیازهایی شبیه این موارد در جامعه ما محسوس است.
در ادامه جلسه نیز اعضا به بیان نظرات خود پرداختند که مهمترین آنها عبارت بودند از: ادامه طرح رصد و شناسایی صاحب نظران موفق، تشویث و ترغیب اساتید برای ارائه طرحنامه های نظریه پردازی، اهدای مشوق های مالی به نظریه پردازان
كد خبر:41527
منبع خبر:روابط عمومی دبیرخانه هیأت حمایت از کرسی‌های نظریه‌پردازی، نقد و مناظره
تاريخ خبر:1396/11/16