صفحه اصلي   تماس با ما   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


در جلسه شورای علمی راهبردی بحث شد:

تدوین راهکارهایی برای تعامل بیشتر با اساتید نظریه ­پرداز

در جلسه شورای علمی راهبردی بحث شد:

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه هیأت حمایت از کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره، در جلسه شورای علمی راهبردی این دبیرخانه که به ریاست آیت الله علی اکبر رشاد برگزار شد دو موضوع شیوه‌نامه دستیار پژوهشی و اجازه برگزاری پیش‌اجلاسیه بدون نیاز به تکمیل طرحنامه و ارزیابی مورد بررسی قرار گرفت.
بنا بر این گزارش، در ابتدای جلسه حجت الاسلام دکتر عبدالحسین خسروپناه دبیر هیأت حمایت درباره دستورجلسه مربوط به شیوه نامه دستیار پژوهشی گفت: هیأت حمایت از کرسی‌های نظریه‌پردازی، با نظر به مشغله‌های علمی و اجرایی اساتید و به منظور افزایش مشارکت آنان در روند ایجاد شده در این هیأت، اقدام به تعریف عنوان «دستیار پژوهشی»،‌ برای همکاری کارشناسان با اساتید در زمینه تکمیل طرحنامه، پیگیری و ارتباط با دانشگاه یا دبیرخانه هیئت و انجام اصلاحات احتمالی، کرده است.
وی ادامه داد: افرادی که با تأییدیه کتبی از طرف یک استاد در نقش دستیار پژوهشی او عمل می‌کنند که وظایفی از قبیل: تدوین نظریه، نوآوری و نقد استاد در فرم‌های مربوطه، ارتباط با استاد از یک سو و دبیرخانه هیأت حمایت از سوی دیگر از ابتدا تا برگزاری اجلاسیه نهایی، کمک به تدوین و انتشار کتاب نظریه پس از دفاع موفق و کمک به ترجمه یافته‌های نظریه موفق را خواهد داشت.
خسروپناه ادامه داد: بنا به همین موارد معتقدیم چنانچه دستیار برای اساتید مسجل و تراز اول در نظر گرفته شده باشد میتوانیم از نظریات آنها نیز بیشتر بهره مند شویم.
در ادامه آیت الله رشاد گفت: در خصوص این موضوع، مواردی باید مورد توجه قرار بگیرد از جمله اینکه: ضرورت مشخص کردن محدوده افرادی که می‌توانند از دستیار پژوهشی استفاده کنند، توجه به هزینه‌بر بودن به کارگیری دستیار پژوهشی برای دانشگاه‌ها و لزوم تأمین اعتبار برای آن، امکان استفاده از گرنت استادان برای پرداخت هزینه دستیاران پژوهشی و مناسب بودن استفاده از عنوان دستیار کرسی نظریه‌پردازی به جای دستیار پژوهشی.
همچنین در ادامه این نشست، دستور جلسه دوم بررسی شد. مطابق این طرح با توجه به این که نظریات برخی از صاحب‌نظران در آثار آنان به خوبی طرح شده و برای کوتاه کردن مقدمات اجلاسیه مربوط به مباحث این صاحب‌اثران، پیشنهاد حذف مراحل تکمیل طرحنامه و ارزیابی ارائه شد که پس از بحث و گفتگو در این باره،‌ این موضوع به تصویب اعضای شورای علمی راهبردی هیأت حمایت از کرسی‌های نظریه‌پردازی،‌ نقد و مناظره نرسید.
كد خبر تصويري:8265
تاريخ خبر:1396/04/24