صفحه اصلي   تماس با ما   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


در شورای علمی راهبری هیات حمایت بررسی شد:

گزارش عملکرد شورای تخصصی علوم اجتماعی

در شورای علمی راهبری هیات حمایت بررسی شد:
جلسه 95 شورای علمی راهبردی هیأت حمایت از کرسی‌های نظریه‌پردازی، نقد و مناظره، شورای عالی انقلاب فرهنگی، روز دوشنبه 13/6/1396 به ریاست آیت الله علی اکبر رشاد برگزار شد.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در ابتدای این جلسه و با توجه به استعفای دکتر مصطفی ملکوتیان از ریاست شورای تخصصی علوم اجتماعی، دکتر سید جلال دهقانی فیروزآبادی به ریاست این شورا منصوب شد.
در ابتدای این جلسه دکتر ملکوتیان گزارشی از روند فعالیت سه ساله ریاست خود در این شورا ارائه کرد و گفت: از سال 1393 تا کنون که ریاست شورای تخصصی علوم اجتماعی بر عهده من بوده با کمک سایر همکاران و اساتید 31 جلسه با 90 دستور برگزار کردیم که در این بین بیش از 45 طرحنامه علمی بررسی شد و دو نظریه و یک نوآوری نیز ثبت شد.
ملکوتیان ادامه داد: همچنین در این جلسات موضوعات مهمی چون آسیب شناسی نظریه پردای در حوزه علوم انسانی و علوم اجتماعی، بررسی تشکیل کارگروه دوم کرسی علوم اجتماعی، بررسی راهکارهای تعامل و همکاری با اساتید علوم انسانی در راستای برگزاری کرسی های نظریه پردازی و ارائه طرحنامه های نظریه پردازی، نقد و نوآوری، شناسایی و معرفی صاحب نظران شناخته شده حوزه علوم انسانی مرتبط با کرسی علوم اجتماعی به دبیرخانه، بررسی راهکارهای ترویج، بسط و گفتمان سازی نظریه پردازی، نقد و مناظره در دانشگاههای علوم انسانی موردبحث و تبادل نظر بین اعضا صورت گرفتکه خروجی آن به دبیرخانه ارسال شد.
 
در ادامه جلسه نیز دکتر سید جلال دهقانی فیروآبادی با تشکر از تلاش­های دکتر ملکوتیان گفت: عرصه نظریه­ پردازی، عرصه ایثار و فداکاری است و اساتید صاحب­نظر بدون چشم­ داشت فقط به فکر توسعه کشور درحوزه ­های مختلف علوم هستند.
وی افزود: در دوره جدید نیز تلاش میکنیم تا با برگزاری نشست­های متعدد با صاحبنظران حوز علوم انسانی، بر پویایی کرسی ­های نظریه ­پردازی بیافزاییم.
در ادامه جلسه آیت الله علی اکبر رشاد نیز طی سخنانی گفت: حضور مؤثر در جلسات کرسی از همه اعضا مورد انتظار است. وی افزود، اعضای کرسی‌ها باید در روند شناسایی اساتید صاحب‌نظریه نیز فعال باشند و این اساتید را به ارائه نظریات نوآورانه علمی تشویق کنند.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، پس از سخنان آیت‌الله رشاد، حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر خسروپناه گزارشی از همایش منطقه­ای نظریه­پردازی در تبریز و گیلان ارائه کرد.
كد خبر تصويري:8313
تاريخ خبر:1396/06/14

پیوست